“Şehrimize, Atatürk’e borcumuzu ödeyeceğiz”

“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Tugay, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in sözlerine de atıfta bulunarak, şu ifadeleri kullandı:

“Genel Başkanımız Özgür Özel, seçmenin bize kredi açtığını söyledi. Önümüzdeki dönemde çok çalışmamızı, hiç hata yapmamızı ve çok doğru işler yapmamızı istiyorlar. Bunun her an her dakika bilincinde olduğumu ifade etmek isterim. Arkadaşlarımızla birlikte her zaman bunu hatırlattığımızı bilmenizi isterim. Sorumluluklarımızın farkındayız. Bizden beklenenin farkındayız. Ülkemizin içerisinde bulunduğu sıkıntıların, ağır sorunların farkındayız. Halkımızın arasında onlarla birlikte olacağız. Sorun neredeyse orada olacağız. Çözüm için ne yapmamız gerekse onu yapacağız. Bize inancınızı devam ettirin” dedi.

“EN ÇOK GENÇLERE SÖZÜMÜZ OLSUN”

ÖLDÜRÜLEN GAZETECİLERİ ANDI

Bugün 6 Nisan Öldürülen Gazeteciler günü olduğunu da hatırlatan Tugay, “Bu vesileyle Uğur Mumcu başta olmak üzere tüm öldürülen gazetecilere de selam olsun. O mücadeleler boşuna yapılmadı. Bugün bayrak bizde. Biz bu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz. Milletimiz büyük. Ülkemiz büyük. Tarihimiz şanlı, geleceğimiz aydınlık olacak” şeklinde konuştu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Başkan Tugay bando eşliğinde yürüyerek Konak’ta bulunan Egemenlik Evi’ne geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Tunç Soyer, Başkan Tugay’ı kapıda karşıladı. Başkanlık makamında düzenlen devir- teslim törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Sözcüsü, İzmir Milletvekili Deniz Yücel, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP İzmir milletvekillerinden Sevda Erdan Kılıç, Ednan Arslan ile çok sayıda yurttaş katıldı.

“CUMHURİYETİMİZİN GÜCÜNE GÜÇ KATTIK”

Tunç Soyer, geleceğin dünyasının şehirler dünyası olacağını ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi:

“Türkiye’nin de yerelden, kentler üzerinden dönüşeceği düşüncesiyle ve daima bu inançla yerelde siyaset yaptım. Popülizm rahatlığına kaçmadan, 10 yıl Seferihisar’da, 5 yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde canla başla çalışarak en iyisini yapmaya gayret ettim. İnandığım o dönüşümün resmini bir gün görebilmek için çok çalıştım. Nihayet 31 Mart akşamı Türkiye’nin büyük bölümünün kırmızıya boyandığı, yerelden dönüşümün ilk adımı olan o tabloyu gördüm, ülkece gördük, büyük bir mutlulukla kutladık. Hakimiyetin bir kez daha sadece ve sadece millete ait olduğu Cumhuriyetimizin gücüne güç kattık.”

“HEPİMİZİN ÇOK ÇALIŞMASI GEREKİYOR”

Hayatının en özel günlerinden birini yaşadığını ifade eden Tugay, şunları söyledi:

“Çok önemli bir sorumluluğu üstlendiğimin ilk günü. Ne mutlu ki yalnız değiliz, hep birlikteyiz. Seçimde ülke çapında güzel bir başarı yakaladık. Bu başarının mimarları var. Bu başarı için çok emek harcamış milyonlarca insan var. Her birisine bu başarı kutlu olsun. Çok önemli bir sorumluluğun başlangıcındayız. Hepimizin çok çalışması gerekiyor. CHP örgütüne, genel başkan yardımcılarımızdan, milletvekillerimizden, il yönetimimizden başlayarak, tüm parti üyelerimize, İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, gönülden bize destek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler sadece bir bütünün parçasıyız. Sadece bir bütünün parçası olarak bizden beklenen görevi yerine getirmek üzere bu konumlardayız. Geçici bir süre ile bu konumlardayız. İzmir benim için dünyanın en güzel, en özel şehri. Bu şehre hizmet edebilme fırsatını yakaladık. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. CHP’ye, şehrimize, Atatürk’e borcumuzu ödeyeceğiz. Değerli başkanıma çok teşekkür ediyorum. Geçen 5 yıl içerisinde gecesini gündüzüne katarak şehrimize hizmet etti. Burada dile getirilmemiş pek çok emeğini biliyorum. Bunlar benim için her zaman minnetle hatırlayacağım şeyler. Size duyduğum sevginin sembolü olarak bu zeytin fidanını kendi makam odamda besleyeceğim. Büyüyecek, gelişecek ve sizi unutmadığımızı bu şekilde göstermiş olacağız.”

“İZMİR BİZİM EVİMİZ”

Devir teslim törenden sonra Egemenlik binası önünde kendisini bekleyen yurttaşlara da seslenen Cemil Tugay,

“İnsanlarımızın sıkıntılarına acil çözümler üretmek istiyorum. O nedenle belediye çalışanları arkadaşlarımızla çok güzel hizmetler üreteceğiz. İzmir için çok güzel bir dönem olacak. İzmir bizim dışarıdan gelip hizmet ettiğimiz bir yer değil. Burası bizim evimiz. Burası bizim yuvamız. Bu işi yürekten yapmanızı istiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x